naivní možná i malíř a nebo také fotograf amatér

Příběhy hraček

Zdravím a vítám Vás na online výstavě. Trochu překvapivé, ale nijak omezující. Řekl bych naopak, má to mnoho výhod :) Jelikož je vystavování náročné, i když to tak možná nevypadá, rozhodl jsem se uspořádat výstavu na internetu. Člověk je nakonec více svobodný a může si vše utvořit k obrazu svému, není limitován prostorem, časem a už vůbec nemusí řešit náklady na celý projekt.

Tuto sbírku jsem vlastně vytvořil náhodou v průběhu času, jelikož hračky samy o sobě vypráví příběhy, které jak se člověk zabývá svojí malicherností, ani nepostřehne. Jsou naší součástí, jsou našimi mazlíčky, usínáčky, dárky, vzpomínkami a provází nás za všech okolností, za každého počasí, na cestách, i těch posledních... Jako každá z těchto cest má cíl, tak i každá hračka má svůj příběh, který si můžeme představit, když si pustíte fantazii na špacír. :) Zde jsou ale reálné příběhy, které se opravdu staly. Věříte či nevěříte? Přesvědčte se sami. Snad se Vám toto zamyšlení bude líbit :)

2017 - V zrcadlech

Tři zrcadla, jak se s nimi dá hrát, stejně jako tři žluté kačky? Nebo je tam alespoň jeden kačer, aby to bylo správně vyvážené? Nic proti moderním tématům, ale některé věci, tím že se zbytečně řeší, dostávají jiný rozměr, nežli jim náleží, možná trochu schizofrenní, řekl bych ..

2017 - Praha - Hlavní nádraží a čin jednoho muže

Možná to nikoho hned nenapadlo, ale i na cestě dětí válkou, hračky byly částí této lidské zkoušky a mnohdy i zmaru. Možná někdy i do posledních chvil, dodávaly naději a vzpomínku na ty nejbližší, od kterých byly věnovány .. Děti asi nikdy válku nemohou pochopit, i když si od malička na ni někdy hrají. Stále nechápu, že si lidé nedokážou věci umět říct jinými prostředky, nežli zbraněmi. Kolikrát se ale jenom brání, proti zlu a tak není jiného zbytí..

2010 - Spolu - Lidice

Do dnešní dní nemohu pochopit, jak a proč, už v tak ošklivé době plné temna a zla, lidé mohli dopustit, i když třeba nepřítel, že i děti, které za nic nemohu, nebyli brány na milost. Zde zase pro změnu hračky v dnešní dny vyjadřují soucit s těmito malými hrdiny ..

2017 - S usínáčkem - První dny doma

Od našeho narození nás provází drobné hračky. Přátelé a rodina nám tím vyjadřují náklonnost a pro nového tvorečka, jsou jeho první přátelé, na které se může spolehnout. Ondrův první medvědí usínáček :)

1981 - Medvědí přátelé - Červená Voda

Možná to celé začalo dříve, nežli jsem si vůbec pomyslel. Když mne bylo 6 let, již jsem měl několikero medvědích přátel. Od malého, co se dal připnout na prst, až po velkého, s kterým jsem cvičil judo už v raném věku :) Pak byl jeden vyjímečný medvědí přítel, jmenuje se Mitika. Dostal jsem jej tenkrát od sestřenice, která jej myslím také od někoho dostala, pak jsem si s nim hrál, pak bratrův syn a teď ten náš. No a tak ten medvěd byl a je putovní, zřejmě přes několik generací .

2018 - O větrnících - Praha

Náš malý Ondra má větrníky velmi rád, nevím jestli je to i tím, že jeho maminka, když jsme se seznámili, bydlela zrovna na kolejích, co se jim říká Větrník. Asi tomu osud chtěl a tak jsou jeho zálibou. Prozatím jich máme asi sedm. Stále s nimi točí a ja jim dělám servis. Také moje máma měla ráda větrníky, když se točili na zahrádce mezi květinami. No asi to máme v rodině :)

2018 - Čert ze Střešovic

Ztracený, ale i nalezený. Má krásný výhled a nový domov, stačí se jen otočit :) Čert na plotě jel, ve Střešovicích do údolí vyhlížel ..

2018 - Vodolepky

Jaký příběh můžou mít vodolepky v koupelně ? Můžou nám třeba dávat znamení, no není to hezké a báječné, jak se samy při stálém přemisťování poskládají? A vás to hnedle pinkne do oka :)

2014 - Po vodě - Stromovka

I papír se stane hračkou, díky čemuž se dají vyjádřit i hlubokém city, posílajíce je po vodě , pro lásku ..

2016 - Malý Dobrodruh - Rožnov pod Radhoštěm

Při pohledu na tyto hračky si člověk uvědomí, jak v každé době byly součástí života. Jak málo stačilo k tomu, aby v mysli vytvářely velké příběhy, plné dobrodružství. I takové skromné dřevo a trocha látek, dokázali vykouzlit nejeden úsměv a mnoho radosti a také mnoho dobrodružných příběhů..


Loading more...